Dotacja z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ogłosił otwarty konkurs ofert na świadczenie zadań opiekuńczych na rzecz środowiska kombatanckiego, działaczy opozycji antykomunistycznej oraz innych uprawnionych w związku z obowiązującym stanem epidemii.

Konkursem ofert objęto zadanie: Wykonywanie działań opiekuńczych na rzecz osób uprawnionych.

Stowarzyszenie Wolnego Słowa uzyskało dotację w wysokości 80 000,00 zł na realizację zadania: Bądźmy solidarni - wsparcie dla działaczy opozycji antykomunistycznej.

Członkowie struktur zakładowych Solidarności, ROPCiO, KPN, współpracownicy KOR czy Solidarności Rolników Indywidualnych. Drukarze i osoby zajmujące się kolportażem podziemnych wydawnictw. Osoby posiadające status osoby represjonowanej z powodów politycznych. To właśnie z myślą o nich ruszamy z akcją zaplanowaną na luty i marzec, a ukierunkowaną na wykonanie działań opiekuńczych w czasie pandemii.

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych nasi wolontariusze będą mogli pomóc osobom mieszkającym na terenie całego kraju. Poprzez realizację dokładnie przygotowanych list zakupów, zgromadzoną energię, która przyda się w pakowaniu oraz dalszej dystrybucji planujemy dotrzeć do osób, które najbardziej tej pomocy potrzebują. Poza artykułami spożywczymi, chemią gospodarczą oraz środkami czystości w paczkach znajdą się jakże potrzebne nam ze względu na epidemię COVID-19 pakiety osobistej ochrony sanitarnej, zawierające maseczki i płyny dezynfekcyjne.

Co mamy nadzieję zyskać poza pomocą materialną i paczkami? Przede wszystkim zbudować lub odświeżyć niektóre relacje. Pandemia zamknęła wielu z nas w domach, odcięła od możliwości normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i kulturalnym. Ten program daje nam impuls żeby otworzyć notes, sięgnąć po telefon, zainteresować się dawnymi Przyjaciółmi i współpracownikami.

Prawa Człowieka Dostrzegam - wystawa

sws_plakat(1).jpg

Od 5 maja 2019 r. do odwołania w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 można oglądać wystawę prac fotograficznych Macieja Byczkowskiego „Prawa Człowieka. Dostrzegam.”
Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. W sobotę i niedzielę wystawa będzie udostępniona dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym kontakcie z SWS. Serdecznie zapraszamy!
*Istnieje możliwość ustalenia późniejszej godziny zwiedzania w dni robocze. W tym celu prosimy o kontakt z przedstawicielem SWS pod nr telefonu 22 405 66 30; +48 515 940 535; mail: sws@sws.org.pl

Więcej informacji na temat wystawy „Prawa Człowieka. Dostrzegam” można uzyskać na stronie internetowej: http://art.ensi.net oraz www.ensi.net

Wydarzenia

Pitax dla OPP

Upitax-new-pobierz-maly.png

Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jak nas znaleźć

Stowarzyszenie Wolnego Słowa mieści się przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie (wejście od ul. Emila Zoli).

więcej...